הליפ-דאב של בית ההשקעות מיטב

לקוח

מיטב בית השקעות (כיום מיטב דש)

הפתרון

אחד הטרנדים החזקים ביוטיוב באותם ימים היה ה”ליפ-דאב” – ביצוע שיר מוכר בone shot (כלומר ללא עריכה), כשהמצלמה מתקדמת במהירות במרחב שיש בו אנשים רבים (קניון, בית ספר, קמפוס אוניברסיטה…), ועם כל שורת שיר פוגשת מבצע נוסף ששר את השורה (ולמעשה רק מתאים את תנועות השפתיים, האודיו מגיע מן ההקלטה המקורית של השיר). באתר מאקו הכריזו על תחרות ליפ-דאב, ואנחנו, בסיוע הנהלת מיטב רתמנו את העובדים להשתתף בתחרות. במסגרת צילומי הקליפ, כך החלטנו, יחזיקו העובדים שלטים עם ערכי המותג, וכך, בדלת האחורית, נציג להם עצמם את הערכים. מעבר להתרגשות ולכיף שבצילומים, נוספה ההתרגשות של התחרות והעובדים נרתמו להפיץ את הקליפ ולדחוף אותו.

בתחרות היתה לנו, אגב, בעיה קטנה. כללי הליפ-דאב מחייבים צילום בשוט אחד רציף, ללא עריכה. אנחנו נדרשנו לצלם גם במשרדי החברה בתל-אביב וגם במשרדים בפתח-תקווה, ולחבר את הקטעים. איך חיברנו אותם? צפו בסרטון (זה, אגב, לא עזר לנו. משתתפים אחרים בתחרות התלוננו על הקאט, ונפסלנו).
לעומת זאת, בכנס השקת המותג החדש הציגו את הסרט והעובדים מתו עליו. ממיטב דש מספרים לנו שעדיין קורה שמציגים את הסרטון בגאווה לעובדים חדשים שמצטרפים לחברה – שידעו שבמיטב דש יש ימים כל-כך יפים שבא לשיר.

האתגר

בתחילת שנת 2011 הושלם המיזוג בין בית ההשקעות מיטב (היום מיטב דש) לבתי ההשקעות גאון וישיר.

האוירה בארגון בעקבות המיזוג היתה לא קלה. הרבה אי-ודאות, תחרות על אותן עמדות בין עובדים ומנהלים שהגיעו מן החברות השונות שהתמזגו, שינויים תכופים, צפיפות במשרדים…

בעקבות המיזוג ביצעה החברה תהליך מיתוג מחדש, ואנחנו התבקשנו ליצור סרט שיוקרן בכנס ההשקה של הארגון הממוזג, ויציג את ערכי המותג. הבקשה היתה להציג את הערכים בדרך הקלילה והשמחה ביותר האפשרית.

עבודות קרובות